The new leaders - D. Goleman, R. Boyatzis, A. McKee - 2002

Autor světově proslulého bestselleru Emocionální inteligence, Daniel Goleman, se spojil s dalšími dvěma známými autory a vznikla pozoruhodná kniha plná vědeckých faktů a zjištění na straně jedné, a inspirativních námětů na straně druhé.

Autoři na základě zjištěné skutečnosti, že nikoliv intelekt, ale emocionální inteligence manažera rozhoduje o jeho manažerském úspěchu, vysvětlují, kromě definice emocionální inteligence a jejích součástí, proč tomu tak je a dávají návod, jak rozvíjet a používat emocionální inteligenci.

Kniha má tři části:

  1. Síla emocionální inteligence
  2. Vytváření lídra
  3. Vytváření emocionálně inteligentní organizace

První část se zabývá významem emocionální inteligence pro manažery. Druhá tím, co a jak by manažeří při svém rozvoji měli dělat, aby výrazně zlepšili svůj emocionálně inteligentní přístup. Třetí část je v podstatě o vytváření a rozvoji plně produktivních a harmonických týmů.

Kniha je psána velmi srozumitelně a nejsou potřeba nějaké předchozí hluboké znalosti ani z managementu, ani z psychologie.

Tuto třistastránkovou knihu lze vřele doporučit všem manažerům, kteří chtějí na sobě dále pracovat. Zároveň je velmi vhodná i pro konzultanty a lektory v oblasti managementu a leadershipu.

Jedním slovem vynikající.

Hodnota obsahu
Srozumitelnost textu
Odborná náročnost

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se