Mysli jako šéf podniku - H. Alder - 1995

Autor knihy zpovídal 150 špičkových manažerů. Výsledkem jeho rozhovorů je tato kniha, která se, podle informací na záložce, zabývá tím, jak myslí vůdčí osobnosti a jak si v sobě dokáží vypěstovat úspěšné myšlení a chování.

Tato kniha je z roku 1995 a vyšla v českém překladu v nakladatelství Pragma v roce 2008. Autor knihy Harry Alder je poměrně známý svoji publikací NLP pro manažery.

Jistě chápete, že takovou knihu jsem si musel přečíst.

Dojmy?

Jedním slovem těžké zklamání.

Je pravda, že v knize naleznete, na co a jak myslí špičkoví manažeři, ale nic o tom, jak toho dosáhnout. Kniha obsahuje milión příkladů toho, jak který manažer myslí, dva milióny detailních tipů ala „věnujte hodně času přemýšlení o svém problému nebo rozhodnutí a vyzkoušejte všechny úhly pohledu”, avšak prakticky žádné zobecnění. Kniha neobsahuje ani sjednocující principy, ani univerzálnější techniky.

Autor v celé knize velmi zdůrazňuje holistické myšlení, což v jeho pojetí znamená doplnit logické myšlení o kreativitu a intuici. Z neurologického hlediska to objasňuje výhradně jako činnost obou mozkových hemisfér. Což byla koncepce leadershipu a leadership neurologie osmdesátých let. Tato koncepce je dnes již překonána.

Vůbec nechápu, co vedlo vydavatele v roce 2008 k překladu této pravěké knihy. Existuje mnoho, přemnoho lepších a modernějších knih o leadershipu

Knihu nedoporučuji vůbec nikomu. Profesionální manažeři jí nepotřebují a začínající manažery množstvím detailů zmate. A navíc je zastaralá.

Hodnota obsahu 0
Srozumitelnost textu 5
Odborná náročnost 0

 

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se