Rozvíjejte své vůdčí schopnosti - John C. Maxwell - 1993

John C. Maxwell je jednou z nejznámějších osobností ve Spojených státech v oblasti leadership. Má doktorát a pět čestných doktorátů. Je autorem více, než 30 knih, mnohé z nich jsou na seznamu povinné literatury Harvardu. V roce 1985 založil sdružení firem INJOY Group zaměstnávající více, než 200 lidí, s cílem pomáhat lidem rozvíjet jejich osobní a vůdcovský potenciál. John C. Maxwell má za sebou též více, než pětadvacetiletou zkušenosti s vedením organizací, kostelů metodistické církve. Ročně navštíví jeho přednášky zhruba 350.000 lidí.

Poměrně dlouho mě trvalo, než jsem se odhodlal na tuto knihu napsat recenzi - opravdu mi dělalo potíže ji strukturálně uchopit. Teprve, když jsem pochopil, že není o struktuře, ale o praktické rady pro vedení lidí zařazených do vzájemně nepropojených kapitol, je to snazší: je jedno, kde knihu začnete číst a kde budte pokračovat. Je rozhodně dobré si ji však přečíst celou.

V deseti kapitolách

  1. Ovlivňování
  2. Priority
  3. Integrita
  4. Vytváření pozitivní změny
  5. Řešení problémů
  6. Postoj
  7. Lidé
  8. Vize
  9. Sebekázeň
  10. Rozvíjejte svůj tým

naleznete neuvěřitelné množství velmi důležitých, účinných a praktických rad jak se stát a jak být vůdčí osobností v organizaci jakéhokoliv typu a jak své vůdčí schopnosti dále rozvíjet. Rady nejsou psány heslovitě: jsou dobře detailně rozebrány a autor i vysvětluje, proč fungují.

Kniha je napsána velice čtivě, s oživujícími příklady a historkami ze života vůdčích osobností a organizací.

Knihu „Rozvíjejte své vůdčí schopnosti” rozhodně doporučuji všem těm, kteří se vedením lidí a týmů prakticky zabývají.

Hodnota obsahu
Srozumitelnost textu
Odborná náročnost

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se