Tělo, mysl a sport - J. Douillard - 1994

Autor, jehož významným klientem je mimochodem i Martina Navrátilová, velmi detailně vysvětluje, co je to zóna, jaký význam pro sportovce má a jak se do ní dostat a jak se v ní chovat.

Stručně řečeno, zóna je stav mysli a těla v rovnováze protikladů: zatímco mysl je klidná, tichá a vyrovnaná, tělo vykonává ty nejrychlejší pohyby. Na rozdíl sportovní činnosti prováděné v normálním stavu mysli je charakterizována významným poklesem tepové a dechové frekvence. Dostat se do zóny je snem mnoha sportovců: nejen v bojových umění, ale v tenisu, golfu, lyžování, bruslení atd ...

Autor uvádí jednu z přípravných technik, jógový Pozdrav slunci, jak se do zóny dostat a jak mentální stav přenést a udržet i v našem cílovém sportu.

Navíc je v publikaci uvedeno doporučení ke stravovacím návykům a doporučení, jak si podle svého typu vybrat ten správný sport. Obé je uvedeno z pohledu ajurvédy.

Knihu lze doporučit jak profesionálním, tak amatérským sportovcům a vůbec všem, kterým záleží nejen na vnějším výkonu, ale především na radosti z fyzického pohybu.

Hodnota obsahu
Srozumitelnost textu
Odborná náročnost

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se