Symbiotická plemena

Symbiotická plemena jsou poměrně vzácná: není totiž jednoduché udržet křehkou rovnováhu nula od nuly pojde: chovné stanici neprospívají a také jí neškodí.

Pro účel nepomáhat a neškodit, jsou tato plemena patřičně vybavena: mají dobré analytické a matematické schopnosti.

Jejich slabou stránkou je právě jejich silná stránka - závislost na nule. Nechtějí okrást, ale nedej bůh, aby na jejich činnosti ještě někdo vydělal. Projevuje se to například tak, že studiem své odměny a jejím porovnávání s výkony chovné stanice tráví nekonečné hodiny. V případě nalezení jakéhokoliv rozporu okamžitě zasahují, aby uvedli věc do nulového stavu.

Historicky je vznik těchto plemen datován do období vzniku počtů.

Škudlil (Saver)

Škudlil, jak ostatně jméno napovídá, škudlí. Nejde o výdělek, nejde o zisk, jde o úspory. Je ochoten pustit chlup až když už je každému na světě jasné, že další úspory by vedly ke katastrofě.

Celý jeho zjev svědčí o úsporném způsobu bytí: pokožku má nezdravě bílé barvy (kde by se taky opálil, že), líce vpadlé a na sobě oděv pamatující lepší časy předchozího majitele.

Jeho oči jsou však bystré a neustále těkají sem a tam ve snaze vyhledat příčinu marnotratnosti. Rozhodně se vyhýbá jakémukoliv riziku.

Chovné stanice jej pěstují kvůli jeho analytickým a matematickým schopnostem. Předpokládají, že jim tyto schopnosti přinesou úspory. Přinesou i odnesou. Výsledkem je velká nula.

Śkudlil rozhodně patří mezi symbiotická plemena: ani neškodí, ani nepomáhá.

Kouťák (Corner)

Kouťák
Kouťák se podobně jako Škudlil vyhýbá jakémukoliv riziku. Navíc, díky svému zbarvení, vzrůstu i vzhledu, je mimořádně nenápadný. Často si jej ostatní chovanci chovné stanice nevšimnou i léta. Někdy pak dokonce zjistí, že je Kouťák dávno po smrti.

Výhodou Kouťáka je jeho poměrně všestranné použití. Lze jej využít jako těžítko, podstavec pro květinu, či jako dekoraci v kanceláři. Třeba proto, aby bylo vidět, že chovná stanice má nějaké manažery.

Největšího uznání se však Kouťákovi dostává jako asertivnímu a trpělivému posluchači stížností zaměstnanců. V historii byla tato činnost spojováno s vrbou, za války s mrtvými schránkami, v moderní fyzice je jeho analogií černá díra.

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se