Okrasná a výstavní plemena

Ač by se mohlo zdát, že okrasná a výstavní plemena jsou produktem moderního showbusinessu a veřejných sdělovacích prostředků, není tomu tak. Jejich původ lze vystopovat daleko do historie. Prvních dochovaným písemným záznamem, je Narcis, od kterého můžeme odvíjet celý rodokmen tohoto poměrně početného druhu.

Okrasná a výstavní plemena se vyznačují dobrou tělesnou stavbou, která se přizpůsobuje historickému kontextu. Například v době baroka byly oblíbené bujnější tvary, nyní, na začátku jednadvacátého století se pěstují spíše jedinci sportovního vzhledu.

U samic je nyní zavedeným standardem výška nejméně 170 a nejvýše 185 cm, samci jsou v průměry o deset až patnáct centimetrů vyšší. Z úsporných důvodů však byly vypěstovány i samice v miniaturním provedení, které, i přes svoji malou postavu, jsou ozdobou a okrasou každé pohovky.

Výrazným a dobře rozpoznatelným znakem těchto plemen jsou dobře vyvinuté pohlavní orgány a další genderové znaky, a to jak u samic, tak samců.

Bílý a úplný chrup a hustý zářivý porost hlavy je pro tato plemena samozřejmostí, kterou není třeba zvlášť zdůrazňovat. V žádném případě nejsou akceptovatelné chybějící končetiny, brýle, naslouchátka, či další podpůrné prostředky.

Nároky na jejich chov nejsou nijak zvláštní. Toto plemeno se o sebe dovede postarat velmi dobře samo. Je však třeba je nezatěžovat fyzickou práci, při které by mohlo dojít k újmě na jejich fyzické kráse, nebo oblečení. Pak se zástupci tohoto plemene neznají vzteky a mohou i ublížit. V opačných případech je toto plemeno mírné, jemné, přátelské až přítulné.

Velmi dobře se hodí, podobně jako sádroví trpaslíci, na okrasu chovné stanice. Návštěvníci se v jejich přítomnosti cítí podstatně lépe, než v přítomnosti nějakého drsnějšího pracovního plemene.

Ke slabinám těchto plemen patří, kromě již zmíněné nepříčetnosti v případě poškození dokonalého vzhledu, hluboký nezájem o cokoliv, kromě nich samotných. Například pokud si pořídí štěňata, nebo podřízené, je to jenom kvůli tomu, aby tím podtrhli svoji vlastní dokonalost.

K podtržení jejich dokonalosti jim slouží i chovná stanice. To znamená, že pokud nemá stanice zvučné jméno, je málo pravděpodobné, že se odchov tohoto plemena stanici zdaří: úhyn a úprk je běžný.

To však rozhodně neznamená, že nelze chov okrasných a výstavních plemen doporučit, to nikoliv. Jejich chov je v malém měřítku pro každou chovnou stanici známkou určité vyspělosti.

Golfový hráč (Golfer)

Je třeba poznamenat, že na zařazení tohoto plemene neexistuje dosud jednotný názor. Existují badatelé, kteří toto plemeno zařazují do příživníků, a to z odůvodněním že nemá přínos, ale spotřebu.

Názor autorů Manažerského atlasu, který sdílí také badatelé ze Zimbabwe, je jiný:

Manažerské plemeno Golfový hráč chodí na golf za jiným účelem: potkat lidi, kteří rozdělují peníze, které jim nepatří, takže se ani tak moc netrápí tím, kam přijdou. Pro Golfového hráče je tedy relativně snadné tyto „volné“ a se „zájmem dobrého hospodáře nechráněné“ peníze získat.

Za tím účelem je Golfový hráč vybaven mimořádně odolnou trávicí soustavou. Spolkne bez jakýchkoliv následků úplně všechno.

Přínos Golfového hráče však nemusí být nutně přímo spojen s penězi.

Například pokud není činnost chovné stanice tak úplně v souladu s platnou legislativou je vhodné mít vytvořeny vztahy s těmi nahoře. A ti nahoře pak ochrání chovnou stanici před pádem, aby ochránili před pádem sebe, a to i za cenu toho, že si to nějaký řadový policajt, berní úředník, nebo státní zástupce odskáče…

Golfový hráč je moderním a velmi oblíbeným okrasným plemenem. A vůbec není třeba se trápit tím, zda hraje dobře, nebo špatně.

Český kamerový

Český kamerový je ryzí České manažerské plemeno, které bylo vyšlechtěno teprve nedávno. Za jeho vyšlechtění vděčíme zejména obětavosti TV společností působících na českém trhu.

Posláním tohoto plemena je vzbuzovat žádoucí dojem před kamerami. Vyniká proto dokonalým optickým zjevem, umí dokonce i číst a velmi rychle se čtený text naučí nazpaměť.

Každá chovná stanice, která tuší, že se schyluje k nějakým průserům problémům, by si rozhodně měla Českého kamerového pořídit.

Sexmašina (Sexmachine)

Sexmašina
Toto plemeno se velmi snadno rozmnožuje. Kdekoliv, kdykoliv a s kýmkoliv. Lze jej křížit i s kaktusem.

Je ozdobou každého společenského večírku a všichni se těší, jak si užijí. Není to však jeho jedinou předností: hodí se, a to zvláště samice, k vydírání vysoce postavených osob.

Mezi jeho hlavní nevýhody patří, že je často šiřitelem zákeřných chorob.

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se