Pohádky na dobrou noc

Vyprávění pohádek, či obecněji vyprávění příběhů (story telling), je docela silná technika, kterou používají lídři. Už jsem o tom v souvislosti s různými způsoby myšlení psal. V pohádkách se hodně používají metafory a analogie, což odpovídá abduktivnímu stylu myšlení.

Tato technika k nám přišla ze země za velkou louží. Vyvinula se tam z terapeutické praxe. A do ní se dostala ze všech možných stran: z praxe indiánských i afrických šamanů, čínských mudrců a vůbec z praxe vypravěčů příběhů a z moudrosti dědečků a babiček celého světa.

Pokud někdy hodláte tuto techniku používat a rozvíjet, prosím, nepleťte si ji s vyprávěním nesmyslů, blábolů, polopravd či vyslovených lží. Ačkoliv obě věci se často navenek podobají, jedná se o naprosto jiný účel.

Pohádky, či příběhy, které lídři vyprávějí, slouží k růstu a rozvoji a nikoliv ke zmatení či obalamucení druhých. (I to je jeden z důvodů, proč tak mnoho politiků, není a ani nemůže být lídry.)

V následujícím demu určitě odlišíte, o který z uvedených případů jde.

Pohádky pro zaměstnance

Pro shlédnutí videa musíte zapnou javascript ve vašem internetovém prohlížeči.

Pokud se vám pohádka líbila, můžete si ji společně s dalšími pohádkami stáhnout z našeho webu.

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se