5 tipů pro lepší networking

1. Buďte zodpovědní!

Když něco slíbíte, tak to udělejte. Nesmí se stát, že slíbíte dotyčnému, že mu pošlete slíbený odkaz na písničku, o které jste se bavili a zapomenete. Věci si poznačte a dotáhněte je do konce.

Ano, v tomto případě jde o banalitu typu píseň, nicméně pokud s dotyčným nemáte vybudovaný dlouhodobý vztah, tak si vás zaškatulkuje jako nezodpovědné a pak až mu budete za 2 roky volat s nabídkou spolupráce řekne si: „No, jasně, s takovým tak budu spolupracovat, zase nesplní to, co slíbil.“

2. Dávejte tipy! Zvěte na akce!

„Mrkni na tento odkaz, mohlo by se Ti to líbit: www...!“, „Kámoš mě pozval na párty, mám prej někoho vzít, chceš se přidat?“ apod.

Určitě vás zprávy tohoto typu potěší a kdybyste neměli čas, tak vás při nejmenším neurazí a opět se vám vrylo pod kůži dotyčného jméno, který vás nezištně zval někam, kde z toho nemá ani korunu.

Pak když se vám onen člověk ozve za 3 měsíce, že chce spolupracovat, zvednete mu telefon a pobavíte se o tom? Nebo půjdete radši s někým, kdo vás nikdy nikam nepozval a vždy jen „otravuje“, když něco potřebuje a nedává vám žádnou hodnotu?

3. Mluviti stříbro, mlčeti zlato!

Máme od pána Boha 2 uši a 1 pusu, právě proto, abychom více poslouchali a méně mluvili. Nemusíte úplně mlčet, ale ideálně se snažte býti ti, kteří se ptají a zajímají v poměru 2:1 k samotnému mluvení.

Díky doptávání se na další otázky často zjistíte zajímavé věci, které budete moct použít i pro váš business.

4. Nedívejte se na druhého jako na chodící bankovku a zjišťujte potřeby dotyčného

Častý problém je, že lidé, kteří dělají nějaký obchod se velmi často dívají na nový kontakt jako na člověka, který si od nich něco koupí. Prodávají mu dříve než zjistí, jestli o to vůbec stojí.

Zjistěte prvně potřebu dotyčného a jestli je na poušti žíznivý a vy prodáváte luxusní nábytek, v ten moment se mu to asi úplně nehodí, ale pokud budete moct prodat vodu (klidně o 500% dražší), tak se vsadím, že vám v ten moment ještě poděkuje.

5. Budujte si svůj network (síť kontaktů) systematicky

Hodně lidí se mylně domnívá, že networking je nahodilé získávání kontaktů. Networking sám o sobě je ale systematické budování vztahů, které jsou založeny na důvěře a na osobní zkušenosti.


Pro další tipy ohledně networkingu můžete mrknout na FB stránku Networking.cz. Nebo, kromě již zmíněných odkazů, také na www.MinutovyNetworking.cz, nebo www.MinutovyMarketing.cz, nebo www.MinutoveRande.cz

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se