Příspěvky čtenářů

Příspěvky čtenářů Vedeme.cz na téma vedení sebe sama, nebo nějakého druhého jednotlivce, nebo vedení týmů, či organizací.

Jedna kapka vedle druhé a možná, že za nějakou dobu vznikne i oceán. Každý může trochu kápnout...

5 tipů pro lepší networking

Reklamy již moc nefungují, lidé více reagují na kvalitní doporučení!

Jen velmi malé % lidí nyní věří reklamám, které na ně míří z TV, rádia či letáčků. Vždy ale fungovalo a fungovat vždy bude osobní doporučení vašeho známého.

Vzpomeňte si sami na některou ze životních situací, kdy jste se jistě zeptali někoho z vašeho okolí: „Hele, nemáš někoho, kdo umí … “ nebo „Kde jsi byl na té dovolené?“, popř. „Kam vzít přítelkyni na romatickou večeři?“ V těchto případech jste využili tzv. svůj network. Zeptali jste se „sítě“ svých kontaktů.

Ptali jste se lidí, ke kterým máte pozitivní, neutrální nebo negativní vztah? Pochopitelně pozitivní. A jak si vybudovat síť, ve které nebudete mít těchto pozitivních kontaktů 10 nebo 20, ale stovky se podíváme v tomto článku o Networkingu.

Sítě vztahů se však neutvářejí jenom za marketingovými účely, za účelem lepšího prodeje svým kontaktům, vzpomeňte si například na své vztahy k rodičům, nebo dětem (máte-li již je).

Networking je komplex aktivit, které směřují k tomu si skvělou síť kontaktů vybudovat. V ČR tuto problematiku školí Petr Krejčí (www.Networking.cz). Má zajímavé klienty. Poslal mi, Vedeme.cz, pět užitečných tipů, jak se stát skvělým networkerem, se kterým budou chtít být lidé v kontaktu. Ačkoliv Networking není totéž co leadership, je jasné, že leadership se bez vztahové sítě, která je založená zejména na vzájemné důvěře a kompetencích, neobejde. Snad Vás příspěvek Petra Krejčího jak síť vztahů promyšleně utvářet, alespoň v něčem inspiruje.

Číst dál...

Buď připraven

Radovan Jenčík, student psychologie na Univerzitě Komenského, člen Society for Social Neuroscience, Society for Personal and Social Psychology a člen studentské organizace AIESEC, která se zaměřuje na rozvoj leadershipu u mladých lidí, se zamýšlí nad každodenními situacemi běžného života, ve kterých nejsme formálními vůdci, avšak můžeme tuto vůdcovskou pozici zaujmout zcela přirozeně.

Číst dál...

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se