Příspěvky čtenářů

Příspěvky čtenářů Vedeme.cz na téma vedení sebe sama, nebo nějakého druhého jednotlivce, nebo vedení týmů, či organizací.

Jedna kapka vedle druhé a možná, že za nějakou dobu vznikne i oceán. Každý může trochu kápnout...

5 tipů pro lepší networking

Reklamy již moc nefungují, lidé více reagují na kvalitní doporučení!

Jen velmi malé % lidí nyní věří reklamám, které na ně míří z TV, rádia či letáčků. Vždy ale fungovalo a fungovat vždy bude osobní doporučení vašeho známého.

Vzpomeňte si sami na některou ze životních situací, kdy jste se jistě zeptali někoho z vašeho okolí: „Hele, nemáš někoho, kdo umí … “ nebo „Kde jsi byl na té dovolené?“, popř. „Kam vzít přítelkyni na romatickou večeři?“ V těchto případech jste využili tzv. svůj network. Zeptali jste se „sítě“ svých kontaktů.

Ptali jste se lidí, ke kterým máte pozitivní, neutrální nebo negativní vztah? Pochopitelně pozitivní. A jak si vybudovat síť, ve které nebudete mít těchto pozitivních kontaktů 10 nebo 20, ale stovky se podíváme v tomto článku o Networkingu.

Sítě vztahů se však neutvářejí jenom za marketingovými účely, za účelem lepšího prodeje svým kontaktům, vzpomeňte si například na své vztahy k rodičům, nebo dětem (máte-li již je).

Networking je komplex aktivit, které směřují k tomu si skvělou síť kontaktů vybudovat. V ČR tuto problematiku školí Petr Krejčí (www.Networking.cz). Má zajímavé klienty. Poslal mi, Vedeme.cz, pět užitečných tipů, jak se stát skvělým networkerem, se kterým budou chtít být lidé v kontaktu. Ačkoliv Networking není totéž co leadership, je jasné, že leadership se bez vztahové sítě, která je založená zejména na vzájemné důvěře a kompetencích, neobejde. Snad Vás příspěvek Petra Krejčího jak síť vztahů promyšleně utvářet, alespoň v něčem inspiruje.

Buď připraven

Radovan Jenčík, student psychologie na Univerzitě Komenského, člen Society for Social Neuroscience, Society for Personal and Social Psychology a člen studentské organizace AIESEC, která se zaměřuje na rozvoj leadershipu u mladých lidí, se zamýšlí nad každodenními situacemi běžného života, ve kterých nejsme formálními vůdci, avšak můžeme tuto vůdcovskou pozici zaujmout zcela přirozeně.

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se