Pro ty, kteří vedou nebo vést chtějí...

Být dobrým lídrem není vrozená vlastnost, kterou někdo má zakódovanou ve svých genech a někdo nemá. Vedení lidí však není ani dovednost, která k nám sama přichází s proudem času. Dobří lídři se o ni zasloužili svoji dlouhodobou a usilovnou prací.Každý, kdo má přání, vůli, odvahu a elán, se takovým může stát.

Abyste byli dobrými lídry, musíte někým být, v něco věřit, něco umět, něco dělat a musíte něco s ostatními lidmi sdílet. Jinak dlouhodobě udržitelné vedení lidí opravdu nefunguje. A pak už jenom stačí pokračovat v nekonečné a vzrušující cestě hledání a nalézání a harmonického rozvoje sebe i jiných.

Martin Hájek

Komentáře   

 
+1 # Definice
Michal Sedlařík 2011-01-11 10:08
Dobrý den,
to co jste vyjmenoval o dobrých leadrech je obecná formulace člověka jako takového ne leadera. Těžko můžete nebýt, nevěřit, neumět - kdo to posuzuje?, nedělat - když vše je pohyb..., nesdílet, když vše je navzájem propojeno v jeden existující celek.
Co ve skutečnosti odlišuje leadery je způsob myšlení, chápání a citu pro holistické=všeo bsáhlé uvědomování. Takoví lidé pak zákonitě disponují větší silou prosadit věci na kterých jim nějakým způsobem záleží. Žel i těch nepříliš dobrých nebo na úkor svobodné vůle druhých.
Své okolí ve skutečně ovlivňuje úplně každý a nelze to jinak. Problém je v tom, že spousta lidí si to neuvědomuje, nebo tomu přisuzuje zanedbatelnou důležitost. Jsou pak udiveni, že svět okolo nich se jim nějak nelíbí. Nemají dost odvahy na to, aby sami sobě připustili, že si to způsobili sami svým působením, názory a myšlením.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Ano
Martin Hájek 2011-01-11 10:26
Ano, lépe než Vy bych to asi nenapsal.
Leader si vše uvedené uvědomuje a s tímto vědomím něco dělá. Aby se něco, co z tohoto pohledu vnímá jako důležité, změnilo.

Děkuji za podstatné upřesnění.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Základní pravidla k psaní příspěvků jsou uvedena zde.

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se