Přání Vedeme.cz 2012

No, co asi tak bych Vám mohl k Vánocům a Novému roku přát? Aha, už vím!

V uplynulém roce jsem prosperoval. Opravdu velmi výrazně a měřitelně. Fyzicky, kognitivně, materiálně, zdravotně, emocionálně, vztahově. Žil jsem, zkrátka a dobře, naprosto skvěle.

Přál bych si, abyste i Vy na tom byli podobně. Abyste žili skvěle, dlouho a prosperovali

Live long and prosper!

Pro shlédnutí videa musíte zapnou javascript ve vašem internetovém prohlížeči.

K tomu několik poznámek.

Ve svém přání nijak nevyjadřuji touhu po ideálním světě, ideálních lidech nebo ideálním já. To by byl život pěkná nuda - nebylo by totiž co dělat. Takovou nudu Vám, ani sobě, nepřeji. Těšit se ze života ve všech jeho paradoxech, strastech, obtížích i radostech, tak to rozhodně ano.

Vše nasvědčuje tomu, že nudy se, díky bohu či přírodním zákonům (záleží na vašich preferencích), nedočkáme. Ten zbytek, abychom se ze života radovali, již záleží jen na nás samých.

V dalším textu uvádím některé radosti, které se týkají Vedeme.cz.

Radosti s Vedeme.cz v roce 2011

 • Doplnil jsem materiál "Vedení jednotlivce", druhý díl neveřejných školicích materiálů Školy leadershipu Vedeme, o některé nové skutečnosti a skutečnosti již hodně vousaté. Vousaté věci kvůli klientům, kteří je stále ještě vyžadují, nové proto, že i nové věci by měli znát a umět. Vedení jednotlivce teď obsahuje celkem 270 autorských archů výkladu s podrobnými referencemi a 67 cvičení. Celkový časový rozsah cvičení představuje nyní něco přes 50 hodin.
 • Podobně jsem doplnil, a v některých věcech upřesnil i první díl, který se týká obecného Leadershipu. Tento díl obsahuje 250 autorských archů.
 • Díky zaujetí a nadšení Martina Drdlíka, majitele nakladatelství a vydavatelství Karavana úspěchu, jsem se nesmírně pobavil při vytváření audio kurzu "Od nestíhání ke stíhání... a ještě o kousíček dále", který je v podstatě o sebevedení a osobním rozvoji se zdůrazněním časového rozměru. Například v nahrávacích studiu jsem se musel smát tomu, jak mě vždycky po pár hodinách nahrávání ochrnula pusa.
 • Díky zaujetí, zájmu a nadšení Jiřího Vlka, ředitele marketingové firmy Retel, jsem se značně pobavil při psaní krátkých článků založených na citátech moudrých lidí. Napsal jsem jich něco přes čtyři desítky.
 • Díky paní Lence Novotné a Kláře Csirkové jsem se naučil lepší lidskosti. Tyto ženy vedou neziskovou organizaci Nedoklubko, která se stará o nedonošené děti a jejich nejbližší. A abych nezapomněl, starají se v určitém smyslu i o nás: abychom se i my k těmto dětem naučily chovat lépe. Absolutně fenomenální!
 • Docela jsem se pobavil a naučil i při psaní příspěvků zde na Vedeme.cz. Počtem jich sice nebyla žádná ohromující záplava, to ne, bylo jich jenom něco přes třicet, ale některé považuji za docela slušné. Také mě potěšil evidentně vzrůstající počet komentářů k nim.
 • O práci s klienty darmo psát. Není to práce. Učím se a bavím se společně s nimi. Například jednoho klienta jsem naučil, jak nenásilně a přitom efektivně motivovat lidi, aby změnili své návyky. Pak jsem jej z tréninkových důvodů pustil na sebe, přičemž jsem nechal na něm, k čemu mě bude motivovat. A tak jsem díky jeho umění změnil svůj poněkud přežilý návyk: po čtyřiceti letech radostného kouření nyní radostně nekouřím. Fakt mě to dost baví. A takových věcí, větších i malých, které jsme se s klienty naučili, bylo mnohem a mnohem více.
 • S potěšením jsem zaznamenal, že můj pohled na leadership je zase znatelně mnohotvárnějším, ucelenějším a integrovanějším, než tomu bylo řekněme před pěti lety. Opravdu to do sebe celé (bio - psycho - socio - kulturo - enviro) pěkně zapadá dohromady, a je krásné vidět, jak se z celé to hromady elementíků synergicky a koevolučně "vaří" transformační leadership. Vlastně spíše transformační leadershipy, které jsou v různých fázích rozvoje daného uskupení lidí, a to od dob před nějakými čtyřiceti tisíci lety až po dnešek, zaměřeny na řešení jiných skutečností. Nádhera.
 • S potěšením také zaznamenávám, jak moderní poznatky (to jest po roce 2000) z managementu, teorie organizací, kulturní antropologie, biologie, psychologie, neurologie, sociologie, filozofie a dalších souvisejících oblastí potvrzují můj dojem, že model organizačního leadershipu osmdesátých a devadesátých let, o starších organizačních a manažerských modelech již ani nemluvě, je přespříliš zjednodušeným, než aby v dnešní době mohl, až na vyslovené náhody, perspektivně fungovat. Jelikož je tento konceptuální model v dnešním manažerském myšlení zatím převažujícím, vím, že budu mít i v roce 2012 co dělat. Vím, že se budu zase bavit. Už se na to těším.

Na jaké radosti se lze s Vedeme.cz těšit v roce 2012

 • Na základě studia dlouhodobých trendů rozvoje jednotlivce a společnosti je mi víceméně zřejmé, kam se bude ubírat praxe organizačního leadershipu a jaké výzvy bude řešit. Usoudil jsem, že navíc bude potřeba vyvinout dlouhodobý tréninkový kurz určitých duševních technik, které se pro manažery mohou stát ve výhledu tak deseti let ne pouze zajímavými, ale přímo nutnými.
  Hledal jsem, s kým bych se při tom v České republice spojil, protože, upřímně řečeno, už je toho rozsahem na mě dost (na jedné zahraniční univerzitě přednášejí a trénují zhruba totéž, co já, je jich však na to skoro dvacet). Pro spolupráci, či kompletní outsourcing uvedeného kurzu jsem v České republice nenašel vhodného partnera. Takového, kterému bych v uvedené věci svěřil svého klienta s klidným svědomím. S přípravou kurzu jsem tedy začal sám s tím, že když se takový partner objeví, milerád se podělím.
  Tento kurz hodlám nabízet, půjde-li vývoj podle předpokladů, nejdříve za pět, nejpozději tak za sedm let. Prvních devět lekcí mám již hotovo a mohu je již nyní, bude-li vhodná příležitost a klient, spustit. Těším se na to.
 • Mám i další kurzy zaměřené na rozvoj vedení sebe nebo druhých, které v našich lokálních podmínkách, zdá se, poněkud předběhly dobu. Usuzuji tak podle toho, že přestože v zahraničí docela běží, na lokálním trhu o ně není zájem. Má nabídka partnerským školicím firmám vyvolala milý nezájem: tohle se nebude prodávat. Těším se, že alespoň o některé z nich bude v roce 2012 zájem. Uvidíme.
 • Vedeme.cz web čeká zásadní technologický upgrade. Sliboval jsem jej pro rok 2011. Vývojový tým Joomla!, na jehož technologické platformě Vedeme.cz běží, neodolal mámivé droze technologických inovací kvůli inovacím, která se v roce 2011 zmocnila i jiných softwareových projektů, jako je například Firefox. Inovovali jako smyslů zbavení a vůbec nepřihlíželi k tomu, co to uživatelům (webmasterům, přidruženým vývojářům a koncovým klientům) přináší. Na takovém šílenství jsem se odmítl podílet. Zdá se, že rozbouřené vody se již poněkud uklidnily a mohu do nich v pohodě, jako uživatel a ne smyslů zbavený marketér nebo technokrat, vplout.
 • Koncem roku 2011 jsem jako víceméně Vedeme.cz vstoupil do světa sociálních sítí. Najdete mě na Twitteru a Google+. Těším se, že se tam alespoň někteří z Vás, zájemců o sebevedení nebo vedení druhých objeví.
 • No a samozřejmě že se těším na další spolupráci se stávajícími partnery. Těším se také, že brzy zveřejním další, tedy ty, se kterými právě jednám., Těším se také, a to hodně moc, jací noví další partneři se v roce 2012 objeví.

Svět je fakt, když se to tak vezme kolem dokola, opravdu krásný, nemyslíte? Postarejme se, aby byl ještě lepším místem pro život nás všech, pro život ve všech jeho formách a podobách. Jenom tak, tedy že život budeme podporovat, se z něj můžeme těšit a prosperovat.

Live long and prosper!

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se