Anketa 2013

Domnívám se, že na webu Vedeme.cz je toho již dostatečně dost na to, abyste byli schopni kvalifikovaně posoudit, zda Vám pro potřeby ještě lepšího vedení sebe, druhých, nebo celých organizací, přináší něco užitečného.

Pokud máte chvilku čas, pak Vás prosím, abyste se formou komentáře, třeba anonymního, vyjádřili alespoň k jedné z těchto tří otázek:

A) S čím by Vedeme.cz mělo rozhodně přestat?
B) S čím by Vedeme.cz mělo rozhodně pokračovat?
C) S čím by Vedeme cz mělo začít?

Za všechny věcné příspěvky Vám předem děkuji. Pak to zkusím zařídit tak, aby Vedeme.cz bylo v dalších letech lepší, než počátkem 2013 je.

Martin Hájek

Komentáře   

 
+1 # Vedeme.cz pro každého!
Zdena Tonová 2013-01-31 12:33
Chtěla bych touto cestou poděkovat panu Hájkovi za předávání nových informací a hlavně trendů v leadershipu. Nejsem manažer ani nemám vysokou školu.Jsem původně vystudovaná učitelka mateřské školy a od roku 1991 podnikám jako kosmetička, masérka, pedikérka. Neumím ani pořádně anglicky, proto se musím usmívat, když pan Hájek samozřejmě odkazuje na publikace psané v angličtině. Možná vůbec netuší, kdo jeho Vedeme.cz čte. K této oblasti vedení lidí jsem se dostala přes MLM firmy, protože se tomu v mé branži nedá vyhnout. MLM není jen o prodeji, ale především o vedení lidí. A kdo je v této oblasti úspěšný, kdo se stane leadrem, tak jen díky tomu, že si sám vybudoval tým,který musí dlouhodobě motivovat ./ nestane se leadrem tím, že byl dosazen do vedení týmu/. Tady člověk zjišťuje, že to co platilo při vedení i při motivaci před dvaceti, deseti, ale i před pěti lety neplatí.Přímo v praxi můžete uplatňovat nová zjištění, zkušenosti i nové poznatky vědy/ to platí nejen pro vedení, ale pro kvalitní vlastní život/.
Tohle mi vlastě trochu chybí na vedeme.cz. Dočtu se tady, jak motivovat lidi, kteří mají pracovní smlouvu a od prvního dne mají výplatu, možná se i trochu bojí, že přijdou o práci, možná se dostali i na místo, které pohladí jejich ego a chtějí si ho udržet.Jak ale motivovat lidi, kteří si první měsíce teprve budují příjem a tým lidí / o pohlazení ega nemůže být ani řeč/. Komu se to dlouhodobě povede, tak prošel školou leadershipu.
Moc se těším na další novinky!!
Zdena T.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Díky
Martin Hájek 2013-02-03 18:57
Sice jsem nechtěl odpovídat na každý příspěvek do ankety zvlášť, ale vzhledem k velmi osobnímu příspěvku (děkuji za něj) mi to nedá.

a) Odkazy na anglicky psané texty.
Píši hlavně o organizačním leadershipu, tedy o leadershipu pro manažery. Spojené státy jsou po druhé světové válce rozhodující globální ekonomickou, vojenskou a politickou mocností. Díky své síle určují tón managementu. Takže je docela možné, že v ačkoliv má v tomhle někdo lepší nápad, dokud ho nepřijmou Spojené státy, je to v podstatě fuk. Jinak řečeno: ze studia těchto materiálů lze poznat, co je hodně žhavé, a co asi tak bude. A zdá se, že tomu tak bude ještě přinejmenším dalších dvacet let.
Chci držet ruku na tepu doby, která právě je, a ještě lépe, která bude. Je to užitečné. Baví mě to. Takže s tímhle hodlám pokračovat. I když to bude jenom pro někoho.

b) Motivace
Píšete, že je pro Vás zajímavé, jak motivovat lidi, když nemáte nic hmatatelného, čím je "motivovat".
Jsem velikým zastáncem tohoto přístupu. Zcela souhlasím s tím, že "motivovat" lidi, když je v ruce pytel zlatých mincí, dokáže i kuchyňský robot.
Slovo motivovat, jsem na příslušných místech dal do uvozovek, protože v onom příslušném kontextu nejde ani tak o motivaci, jako spíše o tom, aby byla přebita nechuť tu práci dělat.
Měl jsem dojem, že jsem to takhle na mnohých místech napsal. Zdá se, že se mi to povedlo mizerně. Takže díky za tip "v čem se zlepšit". Zapisuji to za uši a pokusím se lépe, aby to bylo pro více lidí.

Ještě jednou díky a i Vám přeji, aby se Vám v tom, co děláte již od 1991 (proboha, to je let!) i nadále dařilo a aby vás to, čím dál tím více bavilo a uspokojovalo.

Zdraví
Martin Hájek
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # anketa 2013
jiri lexa 2013-02-27 23:29
dobrý den, pokusím se vyjádřit k vaším otázkám,
-----------------------------------------------------
1. rozlišovat příspěvky podle jejich váhy (např : 1....velký přínos až 5 .....pro inspiraci )

2. zachovat členění web stránky

3. příklady z praxe v CR
----------------------------------------------------------

hezký den ,váš nepravidelný ale věrný čtenář ,

jirka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # anketa
Hana Spurná 2013-05-21 18:51
Úžasné, úžasné stránky. Ve zkratce - informace, inspirace, přehlednost, výstižnost. Moc za ně děkuji a přeji vitalitu, vytrvalost a především zdraví autorovi :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Přidat komentář

Základní pravidla k psaní příspěvků jsou uvedena zde.

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se