Nové vnitřnosti, nový kabát

Webové stránky Vedeme.cz dostaly nové softwarové vnitřnosti a nový vnější kabát.

Změny ve vnitřnostech jsou od databázových tabulek až po nové použité technologie, které jsou uvedeny v patičce našeho webu. V principu by měly být stránky responzivní, tj. měly by být dobře  vidět a být dobře ovladatelnými jak z desktopů, tak tabletů i mobilů, i když předkládané informace se mohou a budou platforma od platformy lišit.

Z webu jsme odstranili komponentu, která zajišťovala registraci na otevřené kurzy Vedeme.cz a jejich nehotovostní placení. Stála více peněz a námahy, než přinesla užitku. Máme vyhlídnutou komponentu jinou a možná, že jí časem implementujeme. Do té doby to budeme řešit postaru: zveřejněným oznámením a následnými maily.

Je jisté, že z počátku nebude vše fungovat tak, jak by mělo, a nemyslím tím jenom rozhozené barvičky, či posunuté obrázky. To se postupně odladí. Doufám i ve zpětnou vazbu Vás uživatelů. Takže čtěte, klikejte, a kdyby něco, dejte mi vědět.

Co se týče použitých technologií, neodpustím si dvě poznámky.

Od roku 2005 kdy se web Vedeme.cz narodil, je to již čtvrtá významná změna použitých technologií, kterou jsme provedli. Jednoznačně zde vnímám vývoj naší civilizace.

Rozvoj civilizace spočívá v rozšiřování operací, které můžeme vykonávat bez účasti našeho myšlení.

Alfred North Whitehead, fyzik, matematik a filozof.

Vývoj a provoz webu je opravdu čím dál více, tím méně intelektuálně náročnější. Ještěže se vynořují nové příležitosti, ve kterých si lze mozek zaměstnat.

Druhá poznámka se týká až zahlcujícího množství lidí, kteří se nezištně podíleli na tom, aby to tak bylo. Mám tím na mysli neziskové softwarové projekty, jako je Linux, MySQL, PHP, Boostrap, FontAwesome, JQuery, Joomla. To jsou určitě tisíce lidí, kteří spolupracovali na tom, abychom se s webem dostali tam, kde nyní jsme. Fenomenální! Díky jim všem za to!

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se