Nová verze Vedeme.cz webu

Upgrade

Vážení návštěvníci Vedeme.cz!

Pokud tady nejste poprvé, tak jste si pravděpodobně všimli, že Vedeme.cz má nový vzhled. Je to důsledek masivního technologického vylepšení systému, na kterém je tento web provozován. A v rámci tohoto upgradu bylo jednodušší vytvořit nový vzhled, než se držet toho starého.

Podrobnosti o souvisejících a důležitějších novinkách následují.

  • Uživatelsky přívětivé URL adresy, namísto původních technokraticky šílených.
  • Restrukturalizace webových sekcí a (snad) vylepšení navigace po nich ně.
  • Změna online registračního systému na veřejné kurzy s celou řadou dalších možností. Kromě již zprovozněného systému online plateb přes Paypal, jeden z nejbezpečnějších a nejrozšířenějších online platebních systémů na světě, je budeme spouštět postupně.
  • Podstatné vylepšení odběru novinek prostřednictvím RSS kanálu a s tím související odstranění mailového agenta na odběr novinek, který tak ztratil svůj smysl.
  • Odstranění celé řady chybných odkazů na vnější zdroje, které přestaly existovat, nebo změnily svojí adresu. Za posledních sedm let, tedy od spuštění Vedeme.cz, se toho stalo docela dost...
  • Změna a oprava zastaralé terminologie. Nadále nebudeme používat výraz "leader", ale jenom lídr, lídři, lídryně, lídřátko, lídřátka. Termín leadership ponecháváme beze změny.
  • Další pole v registraci uživatele. Pokud jste registrovaným uživatelem, pak přes hlavní přístup menu máte po svém přihlášení přístup ke svému panelu. Tam nová políčka (adresa a tak) uvidíte. Nejsou povinná pro registraci, ale která jsou povinná pro přihlášení daňových subjektů na veřejné kurzy a akce Vedeme.cz. Jak jinak vystavit úplný daňový doklad, že?
  • Postupně ukončujeme provoz subdomény bb.vedeme.cz obsahující uživatelské vkládání a hodnocení organizací, které něco dělají pro lepší leadership, a obsahující běžné diskusní fórum. Za dva roky existence své existence zde uživatelé otevřeli 4 témata k diskusi a 14 různých reakcí. Na hřbitově je toho víc... Myšlenky samotné se však nezdáváme a asi jí v nějaké podobě opět zmaterializuje.
  • Změna loga Vedeme.cz. A důvod? Život je Změna, Smrt je Nehybost. Vedeme.cz (zatím ještě) žije.

Příprava přechodu, provedení změny a její odladění nám zabraly zhruba šedesát člověkodnů. Nedělám si iluze, že nezůstalo nic, co nám uniklo. Třeba nějaký ten překlep či chybějící/přebývající interpunkce na více než 2300 autorských listech, které tady jsou. Určitě ty chyby přežijete, o to nejde, ale byly bychom rádi, kdybyste na nás při tom příliš nenadávali. Je více věcí, které tady v pořádku jsou. A když se budete cítit, že byste mohli přispět ke zlepšování světa, pak nám o vámi objevené chybě napište. Oprava toho, co je specifikováno, nám opravdu nedělá potíže, ale radost.

Váš Vedeme.cz administrátor

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se