Vedeme.cz kontakty

Vybrat kontakt
Obrázek kontaktu
Majitel, provozovatel a autor Vedeme.cz, dodavatel služeb pro klienty.
Adresa:
Na Provaznici 4
Praha 5
150 00
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Další údaje:

Životopis a profil

Velmi stručný životopis

Narodil jsem se v roce 1954 v Praze. Absolvoval jsem Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT, obor fyzikální elektronika, kde jsem si poté udělal i postdoktorát (CSc.) v oblasti kvantové a nelineární optiky. Poté jsem přešel do Ústavu teorie informace a automatizace Akademie věd. V základním výzkumu jsem souhrnně pracoval dvanáct let. Od roku 1992 jsem působil již pouze v soukromém komerčním sektoru, přičemž od 1993 již jenom na manažerských pozicích: byl jsem finančním, provozním a personálním ředitelem, ředitelem obchodním a marketingovým a nakonec i, a to převážně, ředitelem různých společností, převážně však těch z IT sektoru. Působil jsem také jako statutární zástupce na pozici jednatel a ve dvou společnostech na pozici předseda představenstva; jedna z nich byla firmou holdingového typu sdružující deset společností na území střední a východní Evropy.

Od roku 1981 jsem manželem hezké, chápavé a trpělivé ženy, se kterou mám tři obdivuhodné děti, jsem také (zatím pouze) trojnásobným dědečkem.

Od roku 2005 provozuji Vedeme.cz, a to jako otevřený inspirativní a znalostní zdroj pro všechny zájemce o leadership.

Profil

Narodil jsem se do milující rodiny. Vybral jsem si dobře.

Také se mi dostalo mnoho příležitostí řídit a vést stovky lidí v různých typech organizacích: v dobrovolných, zájmových, společenských i podnikatelských, v organizacích malých, větších i mezinárodních. Využil jsem je. Začal jsem s tím v roce 1973, kdy jsem se jako devatenáctileté ucho stal vedoucím sto padesáti lyžařských instruktorů v oddílu s celorepublikovou působností. Tohle jsem vydržel osm úspěšných (z hlediska oddílu a jeho klientů) let. Pak následovaly další, další a další zkušenosti. Svoji manažerskou kariéru jsem ukončil v roce 2005 jako (úspěšný) generální ředitel a předseda představenstva firmy holdingového typu s deseti různě zaměřenými firmami v ČR, SR, HU, UA, PL. Při tom všem jsem se toho hodně naučil.

Praxí i průběžným vzděláváním jsem získal poměrně slušnou manažerskou expertízu v prodeji a marketingu, financích, personalistice, provozu, poskytování služeb klientům, v projektovém i krizovém managementu, a nakonec i v koučování až terapii. Teorií i praxí manažerského leadershipu se intenzivně zabývám od roku 1992, od roku 2005 již zcela výhradně. Ověřil jsem si, a z dalších pramenů potvrdil, že s jeho pomocí lze dosáhnout podstatně lepších výsledků, a to jak číselných, tak uspokojivějších, hodnotnějších, radostnějších a trvalejších pro všechny zainteresované, výsledků, které nejsou doprovázeny tolik oblíbenou vnitřní či vnější deprivací či devastací, nebo potřebou dalších lidských, finančních, materiálových a dalších zdrojů. Poučil jsem se, někdy radostně, jindy drsněji, že být v dnešním komplexním prostředí lepším než jenom dobrým manažerem je sice obtížné, ne však nemožné.

Hodně mi dal a dává i sport. Dříve zejména lyžování, horolezení, nyní již jenom pár hodin denně běh, horské (jedno)kolo, posilování, Taijiquan. Něco jsem se tady naučil, a to jak přímo v "poli", tak při formální výuce, a naučil jsem to i pár tisíc dalších lidí.

Neobejdu se ani bez svého opravdu dlouholetého koníčka - výpočetní techniky. Programoval jsem v Basicu, Fortranu, Pascalu, C, Assembleru, nyní však spíše jenom ve skriptovacích jazycích jako je Html nebo Javascript. Učil jsem sekretářky nadnárodních společností MS Office, u pěti společností jsem parametrizoval Enterprise Information System MS Navision, byl jsem oficiálním českým lokalizátorem MyBB fóra, byl jsem také opensource autorem a vývojářem jednoho prográmku, který zaznamenal 250.000 stažení.

Myslím, že vzhledem ke svému věku, osobním i profesním zkušenostem a znalostem, které jsem získal, výsledkům, kterých jsem dosáhl, se mohu kvalifikovaně o své znalosti a zkušenosti s ostatními podělit. Něco naučit, inspirovat, motivovat, nebo prostě jen pomoci s překonáním těžkostí. Což od roku 2005 dělám na plný úvazek. Kromě Vedeme.cz a lektorské, trenérské a koučovací práce za sebe nebo ve jménu malých i velkých vzdělávacích organizací, jsem autorem stovek dalších příspěvků do různých internetových stránek, spoluautorem knihy Projektové řízení podle IPMA, nebo autorem audio kurzu Od nestíhání ke stíhání, který se věnuje výzvám time managementu. Při tom se zároveň, v kontaktu s minulostí a předjímáním budoucnosti, stále velmi intenzivně učím.

V oblastech mého zájmu, v manažerském leadershipu (včetně osobního rozvoje), sportu a výpočetní technice, se to dnes pořádně vaří, nové poznatky jsou na denním pořádku. Nejinak je tomu i v dalších oblastech. Mám pocit, že žijeme v krásné době. Můžeme se učit, napravovat, rozvíjet a zlepšovat až do aleluja. Ideálně společně ke společnému prospěchu.

Stručné přehledy praxe, vzdělání

Přehled manažerské praxe

 • 1973 - 1979: vedoucí dobrovolného sdružení (150 cvičitelů lyžování),
 • 1987 - 1989: vedoucí dobrovolného sdružení (300 členů klubu výpočetní techniky),
 • 1991 - 1992: vedoucí výzkumného grantového projektu ČSAV,
 • 1992 - 1993: vedoucí střediska ve výrobní firmě,
 • 1993 - 1994: technický ředitel ve výrobní firmě,
 • 1994 - 1997: ředitel a jednatel IT firmy,
 • 1997 - 1998: obchodní ředitel IT firmy,
 • 1999 - 2003: finanční, provozní a personální ředitel a jednatel IT firmy,
 • 2003 - 2005: předseda představenstva, ředitel společnosti holdingového typu, 10 firem, 5 států.

Přehled vzdělání (diplomy a certifikáty)

 • 1979: VŠ (ČVUT), Ing.
 • 1987: VŠ (ČVUT), CSc.
 • 1994: Obecný management (Open University)
 • 1995: Finanční management (Open University)
 • 2002: Projektový management (CMC Graduate School of Business)
 • 2002: NLP Business Practitioner: koučování (Institut pro NLP)
 • 2004: NLP Master Practitioner: koučování a terapie (Institut pro NLP)
 • 2015: Trenér licence "B": Tchaj-ťi (FTVS UK a Taichi Asociace ČR)

Absolvované k leadershipu relevantní krátkodobé (1-5 dnů) kurzy

 • 2009: Understanding Complexity (prof. Scott E. Page)
 • 2010: Psychology of Leadership (Tal Ben-Shahar, PhD)
 • 2010: The Power of Myth (prof. Joseph Campbell)
 • 2011: Myth in Human History (prof. Grant L. Voth)
 • 2012: Theories of Human Development (prof. Malcom Watson)
 • 2012: Model Thinking (prof. Scott E. Page)
 • 2012: The Theory of Evolution: History of Controversy (prof. Edward J. Larson)
 • 2012: Mythos (prof. Joseph Campbell)
 • 2013: Transformational Leadership (prof. Michael A. Roberto)
 • 2013: Lifelong Health: Achieving Optimum Well-Being at Any Age (prof. Anthony Goodman)
 • 2014: Why Economies Rise and Fall (prof. Peter Rodriguez)

Za účelem lepšího uživatelského komfortu, analýz návštěvnosti a čtenosti článků používá Vedeme.cz soubory cookies, které se uloží do vašeho zařízení.

Ještě nemáte účet uživatele? Vytvořit účet

Přihlásit se